حماسه حضور عاشقان ولایت در راهپیمایی 22 بهمن 91 در شهرکرد

مرد، زن، پیر، جوان، کاسب، کشاورز، کارمند، نظامی، انتظامی و خلاصه همه و همه آمدند تا بیعت دوباره با ولایت داشته باشند.

همه آمدند تا تجدید میثاق با بنیانگذار فقید انقلاب و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس داشته باشند.

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری امروز 22بهمن 1391 مملو از جمعیت عشاقان ولایت بود.

هزاران نفر از راهپیمایان یوم الله 22 بهمن مسیر میدان انقلاب تا آستان امامزادگان حلیمه و حکیمه  سلام الله علیهما را پیموند و در سخنرانی معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح کشور حضور یافتند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد حسین زاده حجازی در این مراسم گفت:ملت با پیروی از مقام معظم رهبری، توطئه ها را درهم خواهد شکست.

سردارحجازی گفت: در سال 56 نرخ رشد باسوادی در جمعیت بالای 6 سال کشور ما حدود 29 تا 30 درصد بود و امروز به برکت انقلاب اسلامی به مرز 90 درصد رسیده است.

وی به دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) اشاره و نظر نظام جمهوری اسلامی نسبت به زنان را با رژیم گذشته و شخص شاه مقایسه کرد و افزود: از نظر شاه، زن یک موجود فریبا بود و وی یک نگاه حیوانی به زن داشت. درحالی که حضرت امام خمینی(ره) فرمود: این پیروزی را از زنان داریم قبل از آن که از مردان داشته باشیم.

 معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در بعد اقتصادی در صنعت نفت که مهم ترین صنعت می باشد، قبلا محتاج بیگانگان بودیم ولی اکنون از اکتشاف و استخراج گرفته تا پالایش ، همه این کارها به دست متخصصین داخلی انجام می شود.

سردار حجازی گفت: قبل از انقلاب تنها 11 سد داشتیم و اکنون بیش از 200 سد ساخته شده و تراز و رتبه کشور در حال حاضر بدون گدایی از کشورهای دیگر به دست آمده است.

وی اذعان داشت: قبل از پیروزی انقلاب تنها تغذیه 33 روز کشور تامین می شد در حالی که امروز جمهوری اسلامی ایران  صادر کننده محصولات کشاورزی می باشد.

سخنران اجتماع هزاران نفری 22 بهمن در شهرکرد گفت: کشور ما از تعداد 160 هزار دانشجو در قبل از انقلاب به مرز 2میلیون دانشجو رسیده و رتبه سیزدهم تولید علم در جهان ، رتبه بیستم پزشکی، رتبه دهم هوافضا و صنعت هسته ای را کسب کرده و از نرخ رشد علمی 11 برابر متوسط جهان برخوردار هستیم.

وی با اشاره به پیشرفت 100درصدی در بحث انرژی هسته ای، تولید سلول های بنیادی، تحول در حوزه دفاعی و قطع وابستگی از کشورهای بیگانه اظهار داشت: در رژیم گذشته کشور ما اسباب دست بیگانگان بود و از شاه، وزیر تا وکلای مملکت را بیگانگان تعیین می کردند و ملت از اینکه نام ایران را در کنار اسرائیل می دید ناراحت بود.

این یادگار دفاع مقدس تصریح کرد: انقلاب اسلامی با هوشیاری مردم استمرار می یابد و ملت ما به خوبی دست دشمن را خوانده ، اقیانوس ملت مواج شده و پیام های دروغین دشمن مبنی بر مذاکره نمی تواند در صف وحدت ملت رخنه ایجاد کند.

سردار حجازی اضافه کرد: ملت با حضور پرشور خود در انتخابات آینده نیز جواب دشمن شکن به دشمن خواهد داد و با پیروی از مقام معظم رهبری توطئه ها را در هم خواهد شکست و وحدت خود را پشت سر رهبر حفظ خواهد کرد.

وی ، حفظ وحدت مسئولین با هم را خواسته ملت دانست و گفت: مسئولین باید پاسدار حریم ولایت باشند.

در این مراسم باشکوه، گروه 1357 نفری دانش آموزان به اجرای سرود پرداختند.

هنرنمایی ورزشکاران باستانی و قرائت قطعنامه راهپیمایی از دیگر برنامه های این روز بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید